Hřejivé teplo domova není pouze výraz, který se používá pro vyjádření útulnosti vlastního bydlení, ale je opravdovým důkazem toho, že pokud se doma chceme cítit příjemně, musí tam být teplo. Ne horko nebo příliš nedýchatelno, ale příjemné teplo. Jak ho ale dosáhnout, nezruinovat přitom rodinný rozpočet a také to nepřehnat a nemít příliš přetopeno?

Vytápění na elektřinu

S vytápěním je ten problém v současné době, že za něj nikdo nechce dávat příliš mnoho peněz. Topení je totiž poměrně velkou položkou na seznamu rodinný výdajů. Možná jste už ale také slyšeli o akumulačních kamnech, které jsou praktické právě v tom, že mohou nějakou tu korunu za topení ušetřit. V místech, kde je to možné, lze totiž jejich akumulační jádro nabíjet z velmi levného nočního proudu, kdy bude střádat energii a teplo, které pak později můžete využívat k vytápění. Topení vás tak nepřijde nijak draho.

K běžným způsobům elektrického topení patří také využívání nejrůznějších přímotopů, ať už třeba halogenových nebo spirálových. Přímotopy obecně mívají vyšší spotřebu elektrické energie, ale fungují rychle. Rychle místo zahřejí a rychle zase zchladnou. Jsou proto vhodné spíš do míst, kde se nemusí topit pravidelně nebo neustále, ale kde je žádoucí vyhřát daný prostor na určitou teplotu během krátké doby používání. Vyplatí se to například v chodbách nebo v některých koupelnách a také na chalupách.

Topení od podlahy

Velice atraktivním řešením je v současné době především vytápění podlahovým topením. Poskytuje totiž velmi příjemný pocitový komfort. I když třeba nemusí topit tolik, teplo od nohou způsobuje, že máte celkový pocit většího tepla, než při vytápění bodovým zdrojem, kde teplo rychle mizí vzhůru a vám je stále chladno, byť topíte mnohem více. Není proto divu, že se podlahové topení stále více využívá v kombinaci s různými typy podlah.