Jak vybrat vstupní dveře? Pojďme si v tomto krátkém článku předvést tipy, které při výběru vstupních dveří oceníte.

Vstupní dveře by měly plnit hned několik základních funkcí. První, pravděpodobně nejdůležitější funkcí je bezpečnost. Od toho vlastně dveře jsou, v opačném případě byste místo nich mohli mít třeba „korálky“. Dnes již existuje celá řada výrobců, kteří se zaměřují na bezpečnostní dveře pro byty i domy. Od těch základních s pár západy, až po komplexní, přes které se nedostane ani zásahová jednotka – to jsme shlédli dokonce ve videu.

Bezpečnostní dveře mívají často i protipožární ochranu. Zajímejte se proto i o dobu, po jakou dokáží dveře odolávat přímému žáru či kouři, který je pro lidský organismus nebezpečnější. Častokrát se totiž stává, že nehoří přímo váš byt, ale sousedův či společné prostory. Dveře jsou tak jediným místem, které vás chrání před požárem.

Bezpečnost dveří též spočívá v samotném mechanismu západu. Kvalitnější dveře mívají západů hned několik, než známe z klasických dveří, kde je pouze jeden. Mívají jich 16 a možná i více. Futra jsou zpevněna ocelovými pláty nebo jsou vystavěny úplně nové, do zdi je navíc zapuštěna ocelová konstrukce, se kterou vám dveře nikdo nevylomí. Takové dveře jsou odolné nejen proti běžným zlodějům s páčidly, ale také proti požáru či hluku.

V neposlední řadě je vhodné se zaměřit na funkčnost dveří, technologickou zdatnost a design. Dnes již výrobci nabízí dveře, které jsou designově krásné a vlastně byste ani nepoznali, že se nejedná o dveře klasické. Samozřejmostí jsou elektronická kukátka či elektronické zámky, které vám usnadní pohodlí a ušetří místo v kabelce či tašce.

Podělte se s námi do komentářů o cenné tipy a rady, které jsme v článku vynechali. Máte nějaká další doporučení? Sem s nimi, rádi je s vámi prodiskutujeme.

TIP: Na dveřích doporučujeme nešetřit. Nám se vyplatilo oslovit polskou firmu, která zhotovila stejné řešení o polovinu levněji.

výběr vstupních dveří