Děti potřebují na učení kvalitní a inspirativní prostor, proto by se mělo vybavení dětského pokoje pořádně promyslet. Představme si několik tipů, které mohou dětský pokoj pozvednout na vyšší úroveň a zlepšit schopnost dětí se soustředit a podávat lepší studijní výsledky.

Kreativní pracovní místo

Snažte se učit své dítě pořádku a organizaci času, konec je starým korkovým nástěnkám, dnes letí magnetické tabule, které mohou použít pro připnutí veškerých důležitých informací, rozvrhu hodin, prací apod. Dítě si může svou práci organizovat a samo rozhodne, co na tabuli připne a co nepřipne.

Skvělá „vychytávka“ je také tabulová barva, kterou můžete natřít stěnu, ta se poté může používat jako klasická omyvatelná školní tabule. Dítě může řešit domácí úkoly přímo na tabuli nebo si na ni například psát poznámky a úkoly. Tabulová barva se navíc vyrábí hned v několika barvách, proto můžete zvolit hned z několika barev a doplnit tak určité barevné schéma pokoje.

room-boy-2132349_640

Práce vs Zábava

Dítě někdy přijde ze školy a padne rovnou do postele a snaží se učit tam, to ale není správně, měl by se striktně oddělovat pracovní prostor a prostoru pro odpočinek a zábavu. Rozdělte tedy pracovní stůl a celkový pracovní prostor od zbytku pokoje, který slouží pro zábavu a odpočinek. Nejenže dítě nebude nic rozptylovat, ale také si místo pro odpočinek a zábavu udrží svůj charakter a dítě s ním nebude mít spojené nepříjemné pocity z učení.

Funkční prostor

Pokoj pro studenta by měl být multifunkční a skloubit v sobě prostor pro odpočinek, práci a zábavu. Rozhodně nezapomeňte na kvalitní ergonomickou židli a pracovní stůl. Nástěnky, magnetické tabule a tabulové barvy rozhodně pokoj oživí a pomohou dětem organizovat své studijní povinnosti.

Využijte tyto rady a vytvořte svému dítěti kvalitní prostor pro učení, spánek i zábavu.