Sklo patří v současné době mezi nejvíce populární stavební a dekorační materiály. Jedná se totiž o tvárný materiál, který není nijak závratně drahý a jeho výhodou je také to, že je možné využít ho téměř kdekoliv. Navíc – sklo umí dodat interiéru moderní a elegantní styl, dokáže místnosti opticky zvětšit a prosvětlit. Co je vše je možné mít?

 

Skleněné dveře jako funkční ozdoba

Velice oblíbené jsou v současné době celoskleněné dveře. Ty se hodí nejen do domácností, ale své uplatnění najdou i v kancelářských, hotelových či administrativních budovách nebo i v obchodních centrech. Celoskleněné dveře je možné mít v různých typech provedení, jeho výběr se odvíjí od vašich potřeb a interiérových možností. Dveře mohou být otvíravé, otočné, kyvné, pivotové, posuvné nebo skládací. Různí se i typem ukotvení, protože mohou být instalovány do stavebního otvoru, k líci zdi, do stavebního pouzdra nebo i do zárubně. Díky tvárnosti skla je možné vytvořit dveře jakýchkoliv rozměrů. Při výběru skleněných dveří je velmi důležitá volba výplně – tedy skla. Možné je mít klasické čiré sklo, sklo satinované nebo třeba sklo barvené ve hmotě Planibel. Designově velmi zajímavá jsou potom skla s potiskem metodou sítotisku a super moderně vypadají skla lepená s různobarevnou fólií včetně fotografického tisku na fólii nebo skla leptaná dle předlohy s možností vícenásobného leptu. Barevná skla nebo skla s potiskem se hodí zejména do moderních interiérů nebo do míst, kterým chcete dát netradiční atmosféru. Při výběru skleněných dveří je potřeba věnovat pozornost i tloušťce skla. Běžně se používají skla síly 8, 10 a 12mm.

sklo3

 

V koupelně by sklo rozhodně nemělo chybět!

Díky svým optickým a designovým vlastnostem se sklo skvěle hodí zejména do koupelen. Velice moderní jsou skleněné sprchové kouty, které je možné mít snad ve všech tvarech, které vás napadnou. Skleněné sprchové kouty jsou vhodné zejména do menších koupelen, protože místnost opticky nezmenšují a nezabírají téměř žádné místo. Při výběru skleněného sprchového koutu se zaměřte hlavně na to, jakým způsobem je sklo ošetřeno. Na trhu jsou i skla, která byla ošetřena novou technologii nanášení nanovrstvy a díky tomu se snadno udržují. Novinkou letošní sezony jsou atypické sprchové kouty s použitím ohýbaných kalených skel.

 sklo4

 

Možností se nabízí mnohem více

Sklo nabízí i další možnosti využití. Dají se z něho vyrobit například příčky, kterými je možné rozdělit místnost. Populární jsou i obklady, které skvěle vypadají nejen v koupelně ale třeba i za kuchyňskou linkou. Sklo má i velmi praktické využití – příkladem jsou střešní světlíky, které zajišťují průnik denního světla do objektů výrobních hal a budov. Pokud chcete moderně bydlet, rozhodně o sklu uvažujte. Jeho možnosti vám mohou pomoci ke spokojenému bydlení!