Krby a krbová kamna

Krb je pro mnohé synonymem pro romantický večer na chatě. Sálající teplo, praskající oheň, sklenka červeného vína. Chcete-li si podobné večery užívat i ve svém vlastním domově, existuje množství krbových kamen, ze kterých můžete vybírat.

Krbová kamna anebo krbovou vložku?

Pořízení krbových kamen není levná záležitost. Proto se do výběru vhodného krbu hodí investovat nejen peníze, ale i čas strávený jeho výběrem. Na začátku je vhodné položit si otázku, zda si přejete mít romantický krb vystřihnutý z amerického filmu, anebo postačí krbová kamna, která si jednoduše vyberete, zakoupíte a nainstalujete.

Krb podle vašich snů

První varianta je obecně dražší, efekt je však o to silnější. U této možnosti nevybíráte v obchodě přesnou podobu krbu, ale krbovou vložku, kterou následně obestavíte a vznikne tak krb vašich snů. Tato varianta má nepochybnou výhodu v jedinečnosti. Vznikají tak krby, které zdobí obývací pokoje a vypovídají o vkusu majitele. Navíc si můžete pořídit i krbovou vložku a krb pak nemusí sloužit jen na oko, ale může dům i vyhřívat.
Druhá varianta je nepochybně levnější. Jestliže se rozhodnete pro krbová kamna, nabízí se vám množství designu. Můžete si vybrat plechová, kachlová anebo krbová kamna s kamenem. Přestože se tato varianta může zdát zdánlivě dražší, není tomu tak. Pořídíte-li si krbová kamna, zaplatíte konečnou cenu, tak jak ji prodejce garantuje. V případě krbové vložky musíte myslet na práci krbaře, který vaši představu o romantickém krbu musí nejprve zrealizovat. Práce na takovém krbu může trvat nejen dny, ale i týdny. Podle náročnosti práce. Je proto vhodné zvážit všechna pro a proti a zvolit tu nejvhodnější variantu právě pro vás.