Přemýšleli jste nad pořízením rolet do svého bytu nebo domu? Zvažte pak všechny alternativy, které rolety nabízejí. Existuje totiž větší množství typů.

 

Látkové rolety

 

Z rolet, které se nabízejí, stojí za zmínku samozřejmě klasické interiérové rolety, které jsou vyrobené z látky. Mohou být různě průsvitné, pokud mají sloužit jenom pro dekorační a částečně zastiňovací účely, nebo z neprůsvitných látek, aby dokonale stínily. Dříve bývaly látkové rolety poměrně častou součástí interiérů, ovšem jejich dřívější design nebyl příliš atraktivní. To už dnes ale neplatí a klasické rolety se mohou stát plnohodnotným doplňkem moderního interiéru.

 

Rolety twintex

 

Poměrně novou variantou pak jsou vnitřní rolety typu twintex. Jedná se o úplně jiný princip, než na kterém fungují běžné rolety. Nevyhrnují se ani nerolují, zůstávají stále na stejném místě. Jsou totiž tvořeny dvěma vrstvami, které se vzájemně překrývají, přičemž jsou obě vrstvy tvořeny pruhy – plnými a průsvitnými a k regulaci světla se pouze mění překrývání těchto dvou vrstev.

 

Venkovní rolety

 

Třetí zajímavou variantou se mohou stát i na vašem domě bezpečnostní rolety. Ty jsou, jak už název napovídá, kromě efektivního stínění určené také k ochraně vašeho majetku. Díky kovové konstrukci tvoří na oknech překážku proti zlodějům a jiným záškodníkům. Přitom ale umožňují intenzivně větrat i při staženém stavu, nepouštějí dovnitř hmyz a současně v zimních měsících navíc dělají dodatečnou tepelnou izolaci, takže teplo tolik okny neuniká ven. K takovému praktickému využití už není mnoho co dodat. Kovový design vypadá velmi dobře hlavně na moderních stavbách a domech, ale vzhledem k jejich přednostem je jistě zvládnete mít klidně i na klasickém domě.