Z mnoha variant stínění a zatemňovacích variant na okna, se nabízejí také rolety, které jsou ale dostupné v množství provedení. Které si vyberete, přitom záleží pouze a jen na vás. Nabízejí se totiž jak interiérové rolety, tak i venkovní rolety. Každé mají své přednosti a není pochopitelně nic jednoduššího než obě možnosti zkombinovat.

Rolety fungují všechny vesměs na jednoduchém rolovacím mechanismu, kdy se roleta navíjí na hřídel, která je umístěná v horní části okna, platí to jak pro vnitřní, tak i pro vnější rolety. Jediný rozdíl je v tom, že u venkovních rolet na okna si můžete vybrat, jestli pouzdro, do něhož budou rolety zajíždět, bude umístěno na povrchu zdi nebo bude zabudované v roletovém překladu Heluz, který se schová pod omítky. Druhá alternativa může být pro mnohé přijatelnější, protože pak nekazí celkový dojem vnějších zdí domu nevzhledná pouzdra. Rolety ve vytažené poloze pak nejdou prakticky vidět, takže dům zvenku působí jako kompaktní celek.

Venkovních rolet existuje několik typů, od bezpečnostních rolet, které poskytují hodně komplexní službu, tedy chrání váš majetek, dokonale zatemňují, umožňují také intenzivní větrání, takže je v létě doma příjemné klima, nepouštějí do domu hmyz, chrání proti zvědavým pohledům, jsou také skvělé jako tlumící prvek proti vnějšímu hluku a v zimě dokonce zvládnou šetřit vaše finance na vytápění, protože drží teplo uvnitř domu. Dále jsou k dostání venkovní rolety s vestavnými sítěmi proti hmyzu, kterými jde nezávisle na sobě hýbat. Jsou také dostupné rolety pro dodatečnou nenáročnou montáž a mnoho dalších typů, z nichž většina poskytuje podobné výhody, jako například zmíněné bezpečnostní rolety.