V současném moderním stavebnictví velké množství bytových architektů sází na netradiční řešení vzhledu staveb, využití nejmodernějších materiálů a vybavení. Málokdy se ale o těchto stavbách dá říci, že mají své osobité kouzlo nebo duši. Pokud bychom hledali druh stavby, který bude vynikat svou osobitostí a designem, stačí hledat u osvědčených druhů z přírodních materiálů – například ze dřeva. Klasické srubové domy jsou zcela nenapodobitelné, hlavně díky využití masivního dřeva.

Elegance vhodná nejen v horských a podhorských oblastech

Nejčastější výskyt srubových domů je v horských a podhorských oblastech a zejména v Krkonoších. Rozhodně ale jejich výstavba není podmíněná lokalitou. Jejich kouzlo si mohou vychutnat všichni zájemci z celé ČR. Sruby nabízí bydlení v klasickém přírodním stylu s tradičními a osvědčenými hodnotami a návratem k přírodním materiálům. Přitom se dají zařídit tak, aby z hlediska vybavení a tepelné izolace splňovaly i náročné požadavky současných zákazníků. Důvodů, proč zvolit srubový dům je samozřejmě mnohem více.

Firmy specializované na sruby najdete na trhu stále

Většina stavebních společností na trhu se také specializuje na výstavbu domů z moderních materiálů. I specialisté na dřevostavby v současnosti staví podle moderních metod, tedy z dřevotřískových desek. To ale neznamená, že by se na trhu už nedali najít specialisté na klasické dřevěné stavby. Nejen na sruby, ale třeba i na roubenky a poloroubenky. Jedním z mála specialistů na tento druh staveb na našem území je společnost Woodlife. Tato firma se soustředí výhradně na stavby z masivního dřeva. Její specializaci dokazují také reference srubových domů, které firma za dobu svého působení na trhu postavila.  Jednalo se o rodinné domy pro celoroční bydlení a také o chaty a chalupy. Vždy je kladen důraz na přání zákazníků a zakázkovou výstavbu podle zadaných požadavků. A jak může klasický srub vypadat zvenčí i zevnitř? Stačí nahlédnout do fotogalerie srubů od Woodlife.

Detailní informace najdete na www.woodlife.cz.