Prach nechce mít doma snad nikdo. Nezřídka ústí v dýchací obtíže. Vadí nám taky na nábytku, kde kazí estetický dojem jinak uklizené místnosti. Jediný způsob, jak se zbavit, je jen skutečně pravidelným uklízením. Vysáváním k uklízení hodně přispíváte.

Důkladně vyluxujete pouze s kvalitním vysavačem. Kvalitní vysavač poznáte podle toho, že má dobré filtry do vysavačů a jsou natolik utěsněné, že vzduch s prachem musí projít přes filtr, kde se zachytí a nemá žádné netěsnosti, kudy by se mohl protlačit.

Samotné sáčky do vysavačů mají mít funkci částečných filtrů. V některých vysavačích jsou dokonce pouze jediným filtračním zařízením. To jsou pak vysavače, které jsou jinak dokonale utěsněny, že další filtry nepotřebují. Proto ale na kvalitě sáčků také dost záleží. Ačkoli jsou neustále často používané papírové sáčky do vysavačů, především pro jejich nízkou pořizovací cenu, nezajišťují takou filtraci vzduchu. Navíc se někdy stává, že se protrhnou. Kromě nich jsou k dostání také syntetické a látkové sáčky do vysavačů. Pro každý vysavač se vyrábějí konkrétní typy sáčků do vysavačů. Sáčky vždy nesou číselná označení. K vysavači je pak vždy také číselný seznam sáčků, které do něj je možné vložit.

Jestli potřebujete blíže zjistit kvalitu sáčků do vysavačů a chcete například vědět, jestli se vyplatí vysávat spíše se sáčkovým vysavačem, nebo je výhodnější pořídit bezsáčkový vysavač, můžete zavítat na web filtrysackydovysavace.cz, které jsou více soustředěny na sáčky a filtry do vysavačů.