Revize elektřiny

Revize elektřiny a elektroinstalace je zapotřebí provádět, i když jste majitelem bytu, nikoli komerčních prostor. Děláte to především pro bezpečí své rodiny i sebe sama. Pokud ale není tento argument pro vás dostačující, provádějte pravidelné revize kvůli pojištění. Pakliže máte byt či dům pojištěný proti nejrůznějším možným událostem a začne hořet, kvůli špatné elektroinstalaci, mohli byste také zůstat bez domu i peněz. Myslete na to, že pojišťovny chtějí dokládat množství dokumentů a kromě toho bude vaši pojistnou událost kontrolovat i technik, který určí, zda jste si za požár mohli sami například nezodpovědnou revizí elektrospotřebičů..

Jak tedy postupovat?

Jako majitel nekomerčního prostoru, tedy obytného bytu či domu, máte povinnost, provést vstupní revizi elektřin a elektrospotřebičů. Pravidelné, většinou pětileté, kontroly pak spadají do kategorie komerčních, většinou kancelářských a neobytných prostor. Vstupní prohlídku má na starosti revizní technik elektro, který změří, zda všechny elektrospotřebiče a veškerá elektřina a rozvody jsou dobře nainstalované. O bezpečné, či nebezpečné instalaci dostanete speciální potvrzení, které může vydat jen příslušný revizní technik. Dobré je si říct i o dalších revizích. Revize elektřiny totiž není jediná, kterou máte danou jako povinnou. Kromě toho jsou tu i revize plynu a komínů. Na začátku vašeho nového bydlení je dobré podívat se na souhrn revizí, které je nutné v průběhu života jednotlivých spotřebičů či celých bytů provést.

Bezpečnost na prvním místě

Přestože si mnozí myslí, že jsou revize v dnešní době prostředkem k vydělávání peněz, není tomu tak. Bezpečí by pro vás mělo být důležitější, než pár korun, které za revizi zaplatíte. V závěru může také rozhodnout o tom, zda vám pojišťovna v případě nehody poskytne plnění pojistné události. Nikdy totiž není pozdě být dost opatrný a mít vše v pořádku.