S fasádou domu je to stejné jako s automobilem. Budete-li o ni průběžně pečovat, zasloužíte se o to, aby vydržela mnohem déle v původním stavu a udržela si svou krásu. V opačném případě se budete muset smířit s tím, že kvůli působení mnoha vnějších vlivů brzy sejde, zhorší se její vlastnosti a v horším případě ji budete muset rekonstruovat mnohem dříve, než kdybyste se o ni příkladně starali.

 

Pokud vás mrzí, že fasáda vašeho domu nevypadá ani zdaleka tak dobře jako před lety, zatímco vaši sousedé mají domy jako ze škatulky, vězte, že zřejmě nepodceňují pravidelné čištění fasád. Nabízí se však otázka, na kolik jste schopni odstranit nečistoty vlastními silami. Mytí povrchů není vždy tak snadné, jak se na první pohled jeví. V případě nečistot, které se dostanou hlouběji do struktury materiálu, totiž nepomáhají běžné čisticí prostředky.

machdesign.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

S jakými nečistotami se můžete setkat?

Na stavu fasády se mohou podepsat anorganické a organické nečistoty. Do skupiny těch anorganických patří například špína, bahno a prach. Pod organickými nečistotami si můžete představit plíseň, lišejníky, mechy, řasy a další mikroorganismy, jejichž přítomnost není vůbec žádoucí.

 

Majitelé domů se navíc potýkají také s graffiti. Vyčištění agresivních barev není vůbec jednoduché a většinou se neobejde bez odborného zásahu. To samé platí o čmáranicích lihovými fixy.

Zanedbávání čištění fasády se nevyplácí

Proč je vhodné fasádu v pravidelných intervalech čistit? Kromě toho, že nečistoty kazí estetický dojem, výrazně narušují termoizolační vlastnosti a snižují celkovou životnost. Nečistoty nejsou dobrou vizitkou ani v případě prodeje – mohou odradit potenciálního kupce či snížit tržní cenu nemovitosti.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=yNyH-eq9504[/embedyt]

 

 

Nechte mytí fasády na odbornících

Nechcete-li ztrácet čas a riskovat, že vaše snaha přijde nazmar, protože se vám nečistoty nepodaří odstranit v plném rozsahu, obraťte se na profesionální firmu a svěřte mytí fasády odborníkům. Podrobnosti najdete na www.cisteni-fasad-ars.cz.