Ve sféře nábytku se dají pořídit neskutečné variace. Moderní hranatý nábytek, starožitný nábytek, nábytek klasický, nábytek ze dřeva, potažený, plastový, kovový, proutěný…nepočet možností. Pokud ale budeme uvažovat pouze v jednom úzkém hledisku, zvolíme si takové, které říká, jestli koupíme nábytek, který stojí na nožkách, nábytek bez nožek, který se plochou pokládá rovnou na podlahu, nebo se nábytek namontuje na stěny a bude vypadat, jakoby levitoval, jako se to nyní dělá například u koupelnového nábytku.

Nejprve z pohledu designu. Nábytek na nožkách vypadá odlehčeněji, což by mělo platit také pro nábytek, který se montuje na stěny. Je tedy vhodný hlavně do menších prostor, které nesmějí vypadat těžkopádně. Nábytek bez nožek těžkopádně působí.

Z hlediska údržby jsou nábytkové kusy na nožkách nebo na stěně praktické, protože se pod nimi mnohem lépe vysává nebo vytírá. Na druhou stranu po nábytkem pak jdou vidět chuchvalce prachu nebo špinavý koberec, pakliže pod nimi nevysáváte ani nevytíráte. Nábytek bez nožek tento nepořádek skrývá. Je tedy na vás, co je pro vás lepší.