Dveře jsou nedílnou součástí každého bydlení. V celém bytě nebo domě jich navíc máte hned několik, proto se vyplatí dveře vybírat svědomitě. Podíváme se na pár tipů, které by vám při výběru nových dveří měli pomoci.

Pokud si libujete v intimní atmosféře a tlumeném osvětlení, doporučujeme vybrat dveře se skleněnou výplní. Vyberte takovou výplň, která propouští světlo, ale není přes ni vidět, když výplňové sklo bude laděné do nějaké barvy, může to ještě více podtrhnout atmosféru, kterou se snažíte vytvořit. Světlo z dalších části bytu tak bude prosvítat skrze dveře a vy nebudete muset svítit hlavním světlem.

Vchodové dveře si můžete vybrat podle svého vkusu, nezapomínejte ale na zbytek domu, který má nějaký styl a dveře by ho měli doplnit a zvýraznit. Můžete tak vybírat moderní dveře či dveře secesní a mnoho dalších, záleží jen na vás.

door

Pokud už máte nakoupený nábytek, je dobré vybrat dveře stejné barvy nebo stejného materiálu. Dveře se pak s nábytkem budou skvěle doplňovat a budou působit celistvým dojmem.

Nezapomínejte také na barvu stěn. Dveře také můžou celý prostor „rozstřelit“ například použitím červených dveří do bílé místnosti. Zkrátka možností je spousta.

Přemýšlejte nad dveřmi jako nad plnohodnotnou součástí vašeho interiéru.