Topení elektřinou považuje množství lidí za zbytečně finančně náročné, nebo si to alespoň myslí. Přitom ovšem elektrické vytápění již dnes nabízí různá málo nákladná řešení, jež jsou založeny na sofistikovaném mechanismu a principu. Navíc jsou taková místa, kde je jedinou možností vytápění právě elektřina. Využívat se dají kupříkladu v takových místech, kde není plynová přípojka.

Mezi současné trendy topení mohou být zařazeny také některé elektrické přímotopy. Už se dnes nejedná jen o obyčejné elektrické přímotopné konvektory, i když i ty mají své místo například na chatách a chalupách.

Pro nás jsou ale klíčové sálavé infrapanely, které pracují na docela jiném způsobu topení. Navíc jsou designově trendové. Kdo by namísto neforemného radiátoru nechtěl mít k vytápění u stěny pouze tenké sklo nebo trendy mramorovou desku. Samozřejmě se v jednoduché podobě stále jedná o bílý plechový kryt topení. Stejně je ovšem méně prostorově vyčnívající, než u klasických radiátorů na teplou vodu.

Sálavé panely hřejí spíše než vzduch přímo objekty, jako je nábytek nebo lidé. Působí tak tepelně přímo na vás, díky čemuž je vám příjemněji, ačkoli vzduch není tak teplý a není nutné topit na tak velkou teplotu. Navíc nemáte problémy s některými nevýhodami jako u jiných typů vytápění, jako třeba zarosená okna. Vzduch teprve druhotně působí ohřáté objekty na zahřívání vzduchu. Pokud by vás sálavé panely zaujaly a měli byste zájem o více informací o nich a také o dalších případných provedeních přímotopů, můžete se více dozvědět na stránkách elektrickeprimotopy.eu.