Tak jako v módě, i trendy v bydlení a v zařízení domů a bytů se mění. To, co bylo moderní před dvaceti lety je dnes již přežité. Jaký je tedy dnes moderní nábytek, kterým byste si mohli zařídit bydlení?

Není samozřejmě v žádném případě nikde psáno, že musíte bydlet podle posledních designových trendů v bydlení. Mnoho lidí se drží konkrétních stylů, které jsou téměř neměnné po mnoho let. Současný nábytek je ale uzpůsoben spíše minimalistickým trendům. Materiálově dominují především MDF desky, které jsou potažené speciálními lamináty nebo fóliemi. Dekory se pak dají vybírat téměř nekonečně. Ovšem pokud byste chtěli pořídit něco skutečně aktuálního, zvolte některé studenější odstíny ořechu. Sivé dřevěné barevné odstíny v kombinaci s bílou nebo naopak tmavou barvou jsou kontrastní a výrazné. V kombinaci s dalšími doplňky pak vytvoříte zajímavý a moderní interiér.

Studentský pokoj podle posledních trendů

Pokud zařizujete pokoj pro dospívající dítě, je potřeba brát zřetel na to, že už je to téměř dospělá a samostatná osoba. Nezařizujete tedy dětský pokoj, ale samostatnou jednotku, kde bude moci váš potomek působit ve všech potřebných kapacitách. Proto namísto klasické postele zvolte raději pohovku, kterou lze rozložit a opět složit na podobu malé sedačky.

Mladý člověk potřebuje také dostatek úložného prostoru, protože už si sám kupuje vlastní věci. Na místě jsou tedy prostorné šatní skříně, ideálně vestavné až ke stropu. Doplnit lze úložné prostory také komodami. Moderní podoba studentského pokoje by samozřejmě měla obsahovat také dostatek prostoru na práci a studium. Pracovní stůl s plochou pro notebook, který dnes již spíše nahrazuje klasické stolní počítače, a také místo na další IT vybavení a elektroniku.