Pokud už máte vlastní rodinný domek, určitě v něm chcete mít vše dokonale zařízeno. K tomu obyčejně patří také kvalitně a prakticky zpracovaný vjezd. Asi nikomu už se dnes nechce zacházet při každém vjíždění k domu s ručním otvíráním brány. Klasické křídlové brány a vrata nejsou příliš pohodlná. Musíte totiž autem zastavit před nimi, vystoupit, otevřít si, nastoupit vjet dovnitř a opět za sebou zavřít. V nepříznivém počasí se tohle všechno příliš absolvovat nechce, nehledě na to, že často brzdíte na ulici zastaveným autem provoz, přebíhání po silnici může být pro vás mimo jiné také nebezpečné, v závislosti na tom, na jak frekventované cestě máte dům. Prostě je mnohem jednodušší a pohodlnější spolehnout se dnes na elektricky ovládané vjezdové brány a vrata.

Pakliže se pro pořízení jedné takové rozhodnete, můžete si vybrat ze dvou hlavním možností. Jednak se prodávají posuvné brány. Ty jsou jednodušší, co se konstrukce týče. Podél plotu se totiž instaluje pojezdová kolejnice, po které křídlo brány jezdí. Tento práh pak ale musíte při každém příjezdu přejet autem. Tyto brány jsou standardně jednokřídlé a dají se pořídit v různých materiálových a barevných provedeních.

Druhou variantou jsou samonosné brány, které žádnou kolejnici nepotřebují, protože mají zabudované pojezdové rolny v betonovém základu. Vždy je potřeba počítat s tím, že se brána odsunuje na jednu stranu podél plotu, kde by tedy mělo zůstat dostatek prostoru pro odsunuté křídlo. Dělají se také elektricky ovládané dvoukřídlé nebo jednokřídlé brány, které se otevírají obvykle směrem dovnitř na pozemek. Záleží tedy jen na vašem zvážení, která alternativa vám bude vyhovovat více.