Stěhujete se a hledáte novou sedací soupravu nebo vám ta stará již odešla? Nevadí, máme pro vás několik tipů, jak se postavit k výběru nové sedací soupravy, která přesně padne do vašeho bydlení.

Mnoho lidí prochází obchody, ale nevědí si rady, jakou sedačku nakonec vybrat a která by se nejlépe hodila právě do jejich domova. Nabídka je opravdu obrovská a tak hledání té pravé pohovky není vůbec jednoduché.

Vždy si předem rozmyslete, kolik prostoru na sedačku máte, člověk často přijde s určitou představou do obchodu, ale vůbec si neuvědomuje prostorovou náročnost, kterou později bude řešit. Pokud máte velký obývák, není problém vybrat sedací soupravu do L, to je jeden z nejoblíbenějších tvarů, který navíc působí moderně a ještě často obsahuje úložný prostor, který je v obývacím pokoji vždy více než vítaný. Pokud máte naopak obývák malý, volte pohovky kulatých tvarů, které budou sloužit pro posezení v nejbližším rodinném kruhu a přátel.

living-room-2732939_1280

Někdy se dá pohovka využít také jako náhrada za ložnici, je dobré, vybrat si soupravu, kterou je možné rozložit a udělat z ní postel, jelikož může poskytnout místo pro nečekané nocležníky a přátele.

Jedna z možností je také sedačka ve formě stavebnicových kusů, které můžete sestavit přesně podle sebe, navíc je může doplnit o podhlavníky, opěrky a další doplňky pro komfortnější sezení.

Při výběru si dejte pozor hlavně na to, aby vám byla sedačka pohodlná, takže nekupujte hned první kus, který se vám bude líbit, ale pečlivě si vše vyzkoušejte a vyberte tu nejpohodlnější.
Pozorně si také promyslete materiál, ze kterého bude vaše nová sedací souprava vyrobena. Pokud máte domácí zvíře, vyberte materiál podle toho, abyste se nezbláznili z věčného úklidu. Většina sedaček je dnes již impregnovaná a s čistěním si nemusíte dělat hlavu.

Tak ať se vám nová sedací souprava hledá lehce a dobře slouží.