Jste majitelem bytu, rodinného domu nebo rekreačního objektu? Pokud ano, měli byste vědět, že existují 3 způsoby, jak vaši nemovitost pojistit. Minimálně jednu z nich byste měli mít. Jakou vybrat a před čím vším se můžete chránit?

  1. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se jako jediné může vztahovat na rodinný dům, byt i rekreační objekt. Kryje vás v případě, že nemovitost, přilehlé stavební součásti či objekty na pozemku jako je bazén, plot apod. budou poškozeny vlivem přírodních živlů i při řádění vandalů či zlodějů.

machdesign.cz_online_ergo_cz_01

  1. Pojištění domácnosti

Toto se vztahuje na věci movité, které máte doma a nelze ho sjednat pro rekreační objekty. Pojištění domácnosti pokrývá škody například na nábytku, spotřebičích a vztahuje se dokonce i na cennosti a peníze, které máte doma uloženy.

  1. Pojištění majetku

Majetkové pojištění je kombinací obou předchozích. V pojistném krytí jsou zahrnuty věci nemovité i movité. Z tohoto hlediska je nejvýhodnější variantou.

machdesign.cz_online_ergo_cz_02

Jak výhodně?

Ceny všech typů pojistek se mohou lišit o stovky až tisíce korun ročně. Pečlivě si proto srovnejte nabídky pojišťoven a vyberte tu nejvýhodnější pro vás. Důležité je vědět, jak pojišťovna určuje cenu pojištění. Může ji stanovit na základě odhadu aktuální ceny nebo na základě velikosti objektu. Druhá varianta je rychlejší a výhodnější.

Doporučujeme

Pokud váháte, které pojištění zvolit a nechcete trávit hodiny hledáním, může se vaší volbou stát oblíbené pojištění Bezpečný domov od pojišťovny ERGO. Získáte s ním výhodné podmínky za přiměřenou cenu a navíc pojištění odpovědnosti do výše 3 000 000 Kč zcela zdarma. Pojištění odpovědnosti bude krýt vás, a to v případě, že cizí osobě neúmyslně způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Více o tom, jak pojištění odpovědnosti funguje, se dozvíte v tomto článku.