Každý spotřebič má nějakou svou životnost, která se ale může prodloužit, pakliže pokud dodržujete zásady správného používání. Dobře patrné je to například na pračkách, které mohou dobře sloužit dlouhou dobu, ačkoli patří mezi nejporuchovější spotřebiče v domácnosti vůbec. Je ale zapotřebí používat ji podle určitých zásad, abyste za chvíli nemuseli dokupovat náhradní díly elektrospotřebičů.

U praček, sporáků, ledniček, bojlerů se může ledacos pokazit. Většinou platí, že čím složitější přístroj, tím větší je pravděpodobnost, že dojde k poruše. Proto se například u praček doporučují spíše modely s méně funkcemi, které neposkytují tolik programů, stejně tak motor u praček vydrží déle, pokud není dimenzován na tak vysoké otáčky pro odstřeďování. I jen metodikou praní se ale dají pračky déle udržet v dobrém stavu. Jestli chcete znát více informací o péči o pračku a jak předcházet jejím poruchám, můžete je získat na stránkách elektronahradnidily.cz, které se zaměřují na náhradní díly domácích elektrospotřebičů a mezi nimi také náhradními díly na pračky.

Kromě pračky se vám může pokazit také sporák, i když se může jednat jen o menší nehody. Sem tam na volně stojících sporácích uletí regulační knoflíky, zlomí se madlo, přestane fungovat dovírání dveří nebo jejich závěsy. Jsou to menší vady, které nemusejí působit na funkčnost spotřebiče. Poruchy se týkají také spodní části sporáků. Trouby mohou někdy potřebovat vyměnit ventilátor. Pohyblivé části spotřebičů bývají více náchylné k poruše. Proto také náhradní díly na sporáky se dají sehnat i v univerzálních provedeních, i když samozřejmě originální značkové díly jsou vždy užitečnější a lépe pasují, jsou zkrátka kompatibilní.