Pokud si chce člověk doma dopřát skutečně komfort, instaluje si podlahové topení. Tato varianta vytápění je momentálně tak populární, že se v naprosté většině případů volí při stavbách nových domů, ale také při rekonstrukcích a to také bytů. Existují ovšem pravidla, která je nutné dodržovat, než se s podlahovým topením začne pracovat.

Jednak je zapotřebí rozdělovat elektrické podlahové topení a teplovodní podlahové topení. Jsou velmi podobná, pokud jde o funkci, ale elektrické podlahové topení se mnohem snáze pokládá.

Elektrické kabely například dokonce umožňují zvolit potřebnou hustotu pokládky. K typům elektrického podlahového topení se ale ještě dostaneme.

Podlahové topení se volí především kvůli tomu, že je s ním příjemně teplo od nohou. Z toho důvodu je vám doma dobře, i když vzduch může být chladnější. Podlaha dává také množství prostoru pro vytápění, takže není nutné vytápět silně, ale přesto je vám příjemně. Nespotřebováváte tedy tolik elektrické energie, jako například u jiných typů elektrického topení.

Podlahové topení umožňuje tři řešení topných těles. Jednak jsou to topné rohože, topné kabely a topné folie, jejichž tloušťka je pouze několik milimetrů. Způsoby jejich pokládky a jednotlivé vlastnosti najdete na stránkách elektropodlahovetopeni.cz, které se věnují tématu podlahového topení důkladněji. Zajímat by vás měla také izolace podlahového topení, která se musí provádět důsledně, aby se zabránilo úniku tepla a podlaha se ohřívala rychleji. Na základě, jakým se podlahové topení využívá, se také rozlišují metody regulace topení a také napojení na termostaty. Více informací je opět dostupných na informačních stránkách.