Venkovní tvář domu tvoří z velké části fasáda. Ta ovšem nemá pouze estetickou funkci, ale především také ochranný charakter. Chrání budovu před nepříznivými vlivy počasí. Pokud je fasáda stará nebo porušená, její ochranná funkce přestává být efektivní a je proto potřeba ji obnovit. Jaké jsou možnosti fasádních nátěrů?

Nový dům, starý dům…řešení pro všechny fasády

U volby typu fasádního nátěru je potřeba vybrat přesně takový nátěr, který bude odpovídat požadavkům konkrétní omítky. Starší až historické domy obvykle vyžadují nátěry, které jsou prodyšnější, proto se na ně často používají obyčejné vápenné nátěry. Dalšími alternativami pak jsou akrylátové nátěry, které se využívají na nové budovy, které nemají problém s vlhkostí, silikonové a silikátové nátěry fasád.

Malovat fasády sami?

U nátěrů fasád je potřeba dobře zvážit, jestli je vhodné se do práce pouště samostatně. Aplikovat nátěry zvenku na budovu může problematické, zejména pokud jde o patrový objekt. Natírání ve větších výškách není pouze náročné, ale může být také nebezpečné. Vhodnější je proto přenechat práci profesionálním natěračům, kteří mají potřebné vybavení a nástroje. Pokud chcete více informací o možnostech provedení nátěrů fasád na vyšších budovách, navštivte stránky nateryfasadni.cz.

Speciální nátěry na fasády

Kromě standardních nátěrových hmot lze na fasády aplikovat také další speciální nátěry. Patří mezi ně například antigraffiti nátěry, které venkovní omítky chrání před vandalismem v podobě sprejerů a pouličního umění. Chcete vědět více o možnostech fasádních nátěrů? Stránky nateryfasadni.cz jsou detailně věnovány problematice fasádních nátěrů. Můžete se rovněž obrátit na natěrače prostřednictvím kontaktního formuláře.