Pokud razíte heslo, že by vaše školní dítko mělo být kreativní, jste na správné cestě. Školákův pokoj musí být místem, kde se dobře učí i vyrůstá. Je vlastně jeho dalším světem. Společně se podíváme na několik užitečných rad, jak udělat z pokoje školáka útulné místo podporující jeho kreativitu.
V dětském pokoji se žák seberealizuje, plní si domácí úkoly, tráví v něm volný čas nebo čas s kamarády. Musí být vyvážený jak prostor osobní, tak pracovní. Následující tipy se vám budou jistě hodit. Před tím, než začneme, si však uvědomte, že pokoj dítěte ovlivňuje jeho kulturní i estetické cítění. Dávejte proto dobrý pozor.

Málokdo měl v dětství velký pokoj, častokrát se o něj musel dělit se sourozencem a obzvláště v době puberty mohly nesváry vrcholit. Ale, ani to však nemusí být překážka a existují způsoby, jak vyřešit problém s nedostatkem místa. Pravděpodobně nejlepším řešením je zakoupit multifunkční i rozkládací nábytek, který uspoří drahocenné metry. Tím také můžete pokojík přestavět, pokud se vašemu dítku přestane líbit nebo se budou jeho nároky na prostor s postupným vývojem měnit.

dokonaly-skolakuv-pokoj

Pravděpodobně nejklíčovější věcí je postel. Dítě v ní načerpává sílu na další den, a proto je nezbytné, aby byla komfortní a kvalitní zároveň. Přeci nechcete, aby mělo vaše dítě problémy se zády, vybírejte proto pečlivě. Druhým podstatným prvkem je také pracovní stůl, který můžete snadno nastavit tak, aby mělo dítě ergonomický posed a mohlo se tak v klidu vzdělávat. To samozřejmě předpokládá výběr kvalitní a výškově nastavitelné židle. Dnes už existují i takové židle, které rostou s vašim dítětem. Určitě se do nich investovat vyplatí – jde přece o zdraví vašeho dítěte.

Doporučujeme dodat do dětského pokoje alespoň jednu židli pro rodiče, to pro případ, kdyby vaše ratolest potřebovala pomoc s domácími úkoly. V případě, že bojujete s prostorem, není toto řešení nezbytné. Vždy si můžete přenést židli z pracovny či jiné místnosti. Rovněž doporučujeme nakoupit polštáře, na které se může dítě posadit či různé doplňky ve formě gymnastickým balónů, koberečků apod., aby se mohly děti spokojeně válet všude, kde je napadne.
Rozhodně vám doporučujeme volit do pokoje takové barvy, které jsou neutrální. Platí to pro nábytek, malování i vybavení. Nevolte agresivní barvy a na oplátku vám budou spokojené děti. Pokud nakoupíte nábytek v neutrálních barvách, bude výběr barev pro následné vymalování jednoduchý a finančně nenáročný. Vybudujte svému dítěti prostor, který je kreativní, vzdušný i kvalitní. Uvidíte, že se to bude odrážet i na jeho studijních výsledcích.