Praha je místem, které stále láká velké množství zaměstnanců i podnikatelů. Důvod je jasný. Platové ohodnocení pro zaměstnance v Praze je mnohem vyšší, než v ostatních částech republiky. V některých odvětvích se může jednat až o dvojnásobný rozdíl. Své místo v Praze chtějí najít také podnikatelé. Kde jinde by byla vaše firma nebo obchod na očích, než právě v Praze? Pokud se vám podaří zaměstnání v Praze najít, ještě budete muset řešit jednu otázku – dojíždět denně nebo se přestěhovat?

 

V každém řešení jsou výhody i nevýhody

Tohle rozhodování již muselo řešit velké množství obyvatel, kteří získali v Praze práci nebo zde rozjeli svou podnikatelskou činnost. Někteří se rozhodli pro dojíždění, jiní zase pro přestěhování. Záleží na každém jednotlivci zvlášť, jaké máme priority a potřeby. Majitel rodinného domu poblíž Prahy s celou rodinou se bude odhodlávat k přestěhování do Prahy jen těžko. Naopak nevázaný jednotlivec při nabídce dobré práce nebude s přestěhováním do Prahy váhat téměř vůbec. Jedna věc je jistá. Prodej nových bytů v Praze probíhá stále.

 

Najdete byty v Praze i jejím blízkém okolí

Pokud nemáte zájem o bydlení přímo v centru Prahy a máte raději klidnější lokality, můžete si vybrat bydlení v některých příměstských částech Prahy. Tyto části jsou budovány developerskými společnostmi právě za účelem přistěhování rezidentů, kteří nechtějí bydlet přímo v Praze, ale potřebují být Praze co nejblíže. Tyto projekty jsou ve většině případů snadno a rychle dostupné do centra města automobily i hromadnou dopravou. Opět můžete vybírat byty i rodinné domy.

 

machdesign1

 

V centru prahy převážně vedou byty

Zatímco v příměstských částech Prahy najdete rovnoměrnou nabídku bytových domů i rodinných domků, přímo v Praze vedou spíše byty. Důvod je jednoduchý. Pozemky v Praze jsou drahé a jen málokdo si může dovolit v Praze pořídit v atraktivní lokalitě velký rodinný dům. V oblasti bytů můžete také najít i luxusní byty, které splňují parametry moderního bydlení. O parametrech moderního a designového bydlení jsme psali také v dřívějším článku. Už dávno pryč jsou doby, kdy se v Praze stavěly panelové domy, které vypadaly jeden jako druhý. Dnešní developerské společnosti si dávají záležet i na originálním vzhledu jednotlivých projektů. Detailní informace o Praze, o jejím dělení, historii i současnosti najdete na hlavním webu Prahy – http://www.praha.eu.

 

I v centru najdete přírodu a klid

Pokud si myslíte, že klidné bydlení najdete pouze v příměstských lokalitách Prahy, jste na omylu. I v městských částech Prahy můžete najít projekty, které jsou zasazeny do klidného a krásného prostředí obklopeného zelení a přírodou. Vzorovým příkladem mohou být byty Praha 9. Například bytové domy v projektu Prosek park jsou obklopeny všudypřítomnou zelení a krásnou přírodou, která přímo vybízí k romantickým procházkám. Takových projektů a lokalit najdete po Praze více.