Bytové doplňky se dají rozdělit na praktické a ty, které slouží pouze jako dekorace. Pak jsou ovšem ještě také doplňky, které jsou zajímavým způsobem navrženy vzhledově, ale plní svou danou praktickou funkci. Je to ideální kompromis, který ocení vlastně všichni.
Máte třeba doma rádi vždycky aspoň jednu lahvinku vína a nemáte ji kam dávat? Stejně na tom mohou být také vaši blízcí a co je pak naprosto úžasné, že jim můžete pořídit třeba unikátní designový stojan na víno, třeba jako dárek pro přítele od jeho milované. Platí to samozřejmě, pokud spolu ještě nebydlí. Pokud by spolu bydleli, nejspíš by doplňky vybírali společně.
Dekorativní a praktické věci do bytu ale celkově slouží jako velice vděčný zdroj třeba na dárky pro rodiče, přátele, známé nebo kolegy. Většinou to bývají například věci do kuchyně. Vařit a připravovat si jídla totiž musí každý, takže předměty denní potřeby a nutné pomůcky do kuchyně jsou vítány vlastně vždy.
Proto také můžete třeba jako dárek pro kamarádku koupit vtipně řešenou silikonovou chňapku na horké hrnce, která je navržena jako hlava zvířátka. Jestli má vaše kamarádka smysl pro humor a trochu infantilní duši, bude nadšená.
Z podobných hloupostí, které jsou zajímavé designem a přitom jsou ryze funkční. Patří sem například svíticí budíky, které mění barvy. Jejich výhodou třeba je, že je na ně velmi dobře vidět a čas přečtete bez delšího mžourání. Do bytu se ale mohou dávat také zcela bizarní designové kousky jako hodiny, které mají čísla napsána pozpátku, namísto klasického koupelnového závěsu si dát k vaně bílý závěs s potiskem krve a tak trochu vyšokovat případné návštěvy.