Černá je považována za barvu smutku a smrti a tak se v interiérech moc nepoužívala, jenže černá je také barva stylu. Podívejme se na nejnovější trendy, které začínají černou barvu využívat více a více.

Černá barva a obecně tmavé barvy byly často výsadou pánských klubů, v současné době se ale trend změnil a černá barva se stává stále častěji součástí ložnic, obývacích pokojí a vlastně celého interiéru.

Kombinujte

Pokud máte z černé trochu strach, neměli byste ji používat samostatně. Nikdy nic nezkazíte osvědčenou kombinací černé a bílé, která je stále velice stylová.

Pokud se v černé cítíte dobře, můžete pokoj ladit do celočerné. Pokud je na vás černá pořád moc, nebojte se natřít stěny šedou barvou a nábytek ladit do černé. Šedá na stěnách je přeci jenom trochu světlejší a tak bude prostor prosvětlenější.

Když jsme se zmínili o barevných kombinacích, rozhodně popřemýšlejte o kombinaci černé s tmavě modrou nebo smaragdovou, takové barvy vás prostě pohltí.
Černou barvu je dobré kombinovat s kovovými doplňky, ať už ze zlaté barvy nebo měděné.

Černá vám zmizí

Černá barva má jednu výhodu, když ji vidíte, tak vám nijak nepřekáží a prostě zmizí.
Když umístíte na jednu stranu místnosti skříň a druhou stranu nabarvíte na černo, nevznikne vám úzký prostor, protože černá stěna jakoby zmizí. Vytváříte pak pocit nekončícího prostoru, který může opticky zvětšit i malý pokoj.

Tak snad u černou nebudete brát jen jako smuteční barvu, ale také jako barvu, která může změnit pohled na prostor.