Víte, jaká je barva roku 2020? Připravte se na změny! Troufáme si říct, že si tento odstín zamilujete.

Každoročně tento titul vyhlašuje americká korporátní společnost Pantone. Ten pak udává tón na kulturní i společenské rovině.

Barvou roku 2020 se stává…MODRÁ!

Konkrétně se jedná o odstín 19-4052 Classic Blue, který je symbolem jistoty, sebedůvěry, klidu a stálosti. Je nejen barvou roku, ale označuje také vstup do nové dekády, které bývají vždy nejisté. S pomocí modré barvy bychom mohli nejistotu překonat. Výkonná ředitelka Pantone Leatrice Eiseman tvrdí, že je kotvou, která dává jistotu do dalšího dne.

Modrá je dle našich slov univerzální barvou nejen pro pány, ale také pro dámy a výborně s ní sladíte i ostatní barvy. Skvěle si rozumí s černou, bílou, ale také s barvami podzimu. Takže třeba hnědou, šedou, zelenou, žlutou, oranžovou i rudou. Také výborně ladí k béžové či zelené, se kterou budete působit odvázaně.

Uznáváme, že modrou si jistě oblíbí spíše pánové, ale pamatujete si rok, kdy frčela námořnická kombinace? Tak ji můžete oživit. A osobně nám přijde, že námořnickou nosily spíše ženy než muži, tak kdo ví, jak to s modrou doopravdy je. Pravdou zůstává, že sluší každému, bez rozdílu věku i pohlaví, a to se vyplatí.

Tak co, pro jaký módní kousek vyrazíte do obchodu vy? Zůstane jenom u trička? My rozhodně ne!

Barva roku 2020 modrá