Ložnice je jedna z nejdůležitějších místností ve vašem domově, doplňujete v ní energii do dalšího dne a dáváte tělu zasloužený odpočinek. Co dělat pro to, aby byl váš spánek kvalitnější?

Ještě než se vůbec začneme bavit o věcech, které mohou zlepšit váš spánek, pojďme si říct, že úplný základ je správná délka spánku, která se pohybuje většinou okolo 7-8 hodin.

Spánek by neměl být pouze dostatečně dlouhý, ale také kvalitní. A na kvalitní spánek tu máme několik rad.

lifestyle-3107041_640

Matrace je základ kvalitního spánku

Kvalitní postel a matrace je úplný základ, na kterém byste rozhodně neměli šetřit. Matrace je položka, která je pro každého úplně jiná, někomu vyhovuje tvrdší, někomu naopak tvrdší, proto je výběr matrace na vás. V obchodě si klidně matraci vyzkoušejte, abyste nespali na matraci, která vám ve výsledku nebude vyhovovat. S matrací můžete rovnou koupit i kvalitní povlečení, které by mělo být z přírodního materiálu, který je dobře prodyšný a nebude způsobovat pocení, prodyšná by měla také samotná matrace.

Barvy hrají roli

V ložnici můžete použít studené i teplé barvy, to opět záleží na vás. Studené barvy uklidňují, teplé naopak prohřívají a naplňují energií. V ložnici se můžete spolehnout na zelenou barvu, ta odbourává stres, uklidňuje a zároveň také doplňuje energií, takže skvělá kombinace výhod teplých i studených barev.