Budoucnost bydlení? Interiéry zahalené do černé

Černá je považována za barvu smutku a smrti a tak se v interiérech moc nepoužívala, jenže černá je také barva stylu. Podívejme se na nejnovější trendy, které začínají černou barvu využívat více a více.

Černá barva a obecně tmavé barvy byly často výsadou pánských klubů, v současné době se ale trend změnil a černá barva se stává stále častěji součástí ložnic, obývacích pokojí a vlastně celého interiéru.

Kombinujte

Pokud máte z černé trochu strach, neměli byste ji používat samostatně. Nikdy nic nezkazíte osvědčenou kombinací černé a bílé, která je stále velice stylová.

Pokud se v černé cítíte dobře, můžete pokoj ladit do celočerné. Pokud je na vás černá pořád moc, nebojte se natřít stěny šedou barvou a nábytek ladit do černé. Šedá na stěnách je přeci jenom trochu světlejší a tak bude prostor prosvětlenější.

Když jsme se zmínili o barevných kombinacích, rozhodně popřemýšlejte o kombinaci černé s tmavě modrou nebo smaragdovou, takové barvy vás prostě pohltí.
Černou barvu je dobré kombinovat s kovovými doplňky, ať už ze zlaté barvy nebo měděné.

Černá vám zmizí

Černá barva má jednu výhodu, když ji vidíte, tak vám nijak nepřekáží a prostě zmizí.
Když umístíte na jednu stranu místnosti skříň a druhou stranu nabarvíte na černo, nevznikne vám úzký prostor, protože černá stěna jakoby zmizí. Vytváříte pak pocit nekončícího prostoru, který může opticky zvětšit i malý pokoj.

Tak snad u černou nebudete brát jen jako smuteční barvu, ale také jako barvu, která může změnit pohled na prostor.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.